Oferta edukacyjno-wychowawcza

Idea przedszkola:

Mocną stroną naszego przedszkola jest:

• bogata oferta zajęć dodatkowych za które nie są pobierane dodatkowe opłaty: religia, angielski, rytmika, muzykoterapia, logopedia, ceramika w odrębnej pracowni oraz gimnastyka korekcyjna.
  • mała liczebność grup, gwarantuje indywidualne podejście, wnikliwą obserwację dzieci i dostosowywanie metod pracy do specyficznych potrzeb wychowanków. Ułatwia to adaptację i zmniejsza potencjalne prawdopodobieństwo zachorowań.
  • dużą wagę przywiązujemy również do formowania właściwej postawy moralnej i etycznej nauczycieli, wychowawców i rodziców. Temu celowi służą wspólne Msze św. i nabożeństwa, konferencje, prelekcje i spotkania.

Priorytety przedszkola:

• wychowanie religijne dzieci we współpracy z rodzicami,
  • wzorowa opieka i wychowanie ku wartościom,
  • przygotowanie dziecka 6 letniego do podjęcia obowiązku szkolnego,
  • podejmowanie szereg działań mających na celu rozwój emocjonalny, fizyczny, poznawczy i społeczny dziecka.

Baza lokalowa przedszkola:

Zespół Szkół, w tym Przedszkole usytuowany jest w centrum miasta, tuż obok kościoła p.w. św. St. Kostki otoczony dużym parkiem, placem zabaw wyposażonym w sprzęt rekreacyjno- zabawowy. Przedszkole dysponuje 4 salami, placem zabaw; mamy też dostęp do auli, pracowni komputerowej, sali multimedialnej, biblioteki, sali gimnastycznej i przestronnej jadalni.

Kadra przedszkola:

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna dba o wszechstronny rozwój dzieci, pielęgnując w szczególności rozwój duchowy i emocjonalny, wspierając jednocześnie rozwój umysłowy i fizyczny wychowanków.

Zajęcia:

Przedszkole – obok realizacji podstawowego programu zatwierdzonego przez MENiS – organizuje zajęcia dodatkowe:

W naszym przedszkolu dzieci mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania uczestnicząc w różnorodnych zajęciach dodatkowych:

• rytmika i muzykoterapia – nauka piosenek i tańców, ćwiczenia słuchowe i ruchowe, zabawy przy muzyce, gra na instrumentach perkusyjnych, słuchanie różnych rodzajów muzyki.

• gimnastyka korekcyjna – ćwiczenia i zabawy ogólnorozwojowe zapobiegające wadom postawy.
  • język angielski – zajęcia w formie gier i zabaw językowych.
  • logopedia – ćwiczenia: usprawniające narządy mowy, aparat oddechowy, korygujące wady wymowy.
  • religia – zajęcia przybliżające treści religijne prowadzone przez katechetkę.
  • ceramika – zajęcia, podczas których dzieci lepiąc z gliny rozwijają wyobraźnię i doskonalą sprawność manualną.

Ponadto Przedszkole organizuje wiele uroczystości okolicznościowych, np: Pasowanie na Przedszkolaka, Pożegnanie Jesieni, Mikołajki, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Dzień Wiosny, Dzień Rodziny, Dzień Otwartych Drzwi.
Dzieci biorą udział w licznych konkursach, zawodach sportowych czy festiwalach.
Organizujemy wiele konkursów wewnętrznych, a od 6 lat jesteśmy organizatorem Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej dla Przedszkolaków.

Naszą radością jest fakt, że niemal wszystkie Przedszkolaki pozostają w tych przyjaznych murach stając się uczniami Szkoły Podstawowej.

Zapraszamy!

Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:

im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu