Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

DSC_3579

Dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na autokarową wycieczkę do Muzeum Chleba ,które znajduje się w Radzionkowie koło Bytomia. W muzeum przywitały nas miłe panie , które zaproponowały dzieciom poznanie historii chleba. Najpierw wspólnie z dziećmi zobaczyliśmy film-bajkę „O królu , który chleba nie szanował”… Nasza przewodniczka zaprosiła nas do pierwszej sali muzealnej . Usiedliśmy na drewnianych ławach , a pani opowiedziała nam „historię chleba” od ziarenka do bochenka . Później pani przewodniczka zapytała dzieci czy chciałyby upiec swój chlebek. Przedszkolacy byli tą propozycją zachwyceni.Degustacja chlebka była wspaniała , tym bardziej że każde dziecko własnoręcznie przygotowało swoje dzieło. Po przyjeździe do przedszkola, dzieci z wielkim przejęciem opowiadały cały przebieg wycieczki swoim rodzicom. Niektóre pociechy przywiozły swoim rodzicom kawałek wypieczonego chlebka, ale było to bardzo trudne bo chlebek był naprawdę pyszny i trudno było go nie zjeść.